United Brands - fine wines and spirits
hledání:

Novinky

2012-10-05 08:45:00

RODNÉ LISTY KE STAŽENÍ - LIHOVINY NAD 20%

Předpis č.128/2014 Sb. nařízení vlády o zrušení nařízení vlády č.317/2012 Sb. celá novinka

2017-03-01 09:01:00

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. celá novinka

2015-11-20 12:33:00

Prodejní den United Brands

Prodejní den United Brands v barvách podzimu.... celá novinka

2015-07-28 09:50:00

EPICURE - EPIKUROS 2015

úspěch vín z nabídky United Brands Slovakia celá novinka

« novější | starší »
Zpět na mapu světa
 
Zpět na mapu světa

Oblasti
Porto e Douro

Východně od města Porto, u pramene řeky Douro, leží již od 18. století domov portskýc ...


Svět vína: Portugalsko

Mapa

Informace o Portugalsku


Země
Ze všech zemí, pěstujících víno, patří Portugalsko k zemím s nejdelší vinařskou tradicí. Možná, že zde bylo víno vysazováno již v dobách před vznikem Říše římské. Nicméně, všeobecné povědomí o úrovni portrugalských vín je spíš nízké. Ve skutečnosti portská vína a Madeira jsou světově proslulá a spolu se značkou Mateus vlastní Portugalsko bestseller. V každém případě: rozmanitost portugalských vín, jejich ovocná chuť a vitalita si zasluhují větší pozornosti, jako jejich mimořádná kvalita.

Vinařství
Portugalsko disponuje velkým množstvím domácích odrůd. A především tyto odrůdy jsou zde pěstovány. Výsledek: velká rozmanitost zajímavých bílých a vysoce kvalitních červených vín.
S oblastí o rozloze 400.000 ha a produkcí kolem 10 milionů hektolitrů vína ročně, se Portugalsko řadí na 7. místo mezi světovými výrobci vína. Spotřeba na jednoho obyvatele je pozoruhodná: Portugalci sami vypijí kolem dvou třetin svého vína.

Budoucnost
V podstatě, portugalské vinařství zůstává věrné tradiční kvalitě pěstování vína. Ale ani zde nezůstal čas stát, vinařství a sklepy se cílevědomě starají o své zdokonalování. Dnes jde na export jeden milion hektolitrů vína. A díky jejich vysoké kvalitě je tento trend stoupající.

Klasifikace portugalských vín
DOC (Denominação de Origem Controlada) vína s označením kontroly původu což je obdobná klasifikace k francouzskému AOC nebo italskému DOC, pokud se víno z výjimečných ročníků nechá zrát déle, označuje se Reserva nebo Garrafeira.

Vinho de Mesa označení pro běžné stolní víno.

Další údaje na etiketách
Tinto – červené
Branco – bílé
Rosado – růžové

Výběr vín - Portugalsko

 
vstup pro partnery:
login
heslo

copyright © United brands 2005 - all rights reserved
email: info@unitedbrands.cz phone: +420 724 201 010