United Brands - fine wines and spirits
hledání:

Novinky

2012-10-05 08:45:00

RODNÉ LISTY KE STAŽENÍ - LIHOVINY NAD 20%

Předpis č.128/2014 Sb. nařízení vlády o zrušení nařízení vlády č.317/2012 Sb. celá novinka

2017-03-01 09:01:00

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. celá novinka

2015-11-20 12:33:00

Prodejní den United Brands

Prodejní den United Brands v barvách podzimu.... celá novinka

2015-07-28 09:50:00

EPICURE - EPIKUROS 2015

úspěch vín z nabídky United Brands Slovakia celá novinka

« novější | starší »
Zpět na mapu světa
 
Zpět na mapu světa

Oblasti
Central Valley

V této oblasti se výborně daří ovoci, rýži a vínu. Z tohoto obřího údolí pochází t ...


Svět vína: Kalifornie

Mapa

Informace o KaliforniiUSA
Země
Vína opravdu nemají ráda extrémy: nedaří se jim jak v příliš horkém a suchém klimatu, tak jim nevyhovuje přílišná tropická vlhkost nebo déšť či zima. Pouze severoamerické tichomořské pobřeží, ovlivňované mírnými pacifickými proudy, nabízí dobré podmínky pro vinařství. Jsou zde produkována vynikající vína.

Pěstování vína
Stále dlouhou dobu po zrušení prohibice se v americké společnosti projevovala puritánská nedůvěra vůči jakýmkoli alkoholickým nápojům. Až v posledních 30 letech konzumace alkoholu výrazně vzrostla. Dnes se Spojené Státy mohou pochlubit dosažením 6. pozice na světě ve výrobě vína. Na pěstitelských územích o rozsahu 322 tis ha se ročně vyprodukuje 16 mil hektolitrů vína.

Budoucnost

90% amerických vín pochází z Kalifornie. Konzumace na osobu v zemi vzrostla čtyřnásobně. Především odrůdy z Nového Světa vzbudily velký mezinárodní zájem, hlavně kvůli jejich kvalitě za nízkou cenu. Během Světové vinařské olympiády v roce 1979 Chardonnay a Cabernet Sauvignon „porazily“ Grand Crus pocházející z Bordeaux! Také chuť konzumenta je ovlivňována dobou. Zatímco kdysi se vína chlubila svou silou a intenzitou, dnes je mnohem více ceněna harmonie a vyrovnanost. Díky dobrému instinktu a obratnosti si americké vinné produkty vydobyly přívlastek „novátorských vín“.

KALIFORNIE
Země
V 16. století španělští dobyvatelé přivezli vinnou révu do Nového Světa. Španělští misionáři, kteří putovali z Mexika na sever, pěstovali a šlechtili révu právě v Kalifornii. Díky pokračujícímu rozšiřování misí bylo permanentně poptáváno velké množství vína. Po ukončení misí převzali vinařskou ekonomiku do rukou soukromníci. V době prohibice bylo přesto povoleno vyrábět malá množství vína pouze pro medicínské náboženské účely.

Pěstování vína
Již dvakrát napadl Kalifornii vinný škůdce. Naposledy se tak stalo v 80. letech, kdy kdosi uposlechl špatných rad a zasadil vinnou révu, která nebyla odolná zmíněnému škůdci. Nyní dohánějí ztracený čas a jsou otevřeni novým technikám, a díky kreativitě a experimentování se jim podařilo vypěstovat významná vína. Výsledkem jsou produkty nejvyšší úrovně a konstantní kvality, které lehce zastiňují své evropské konkurenty. Tajemstvím je plně vyzrálý hrozen pronikavé silné chuti, což je též důsledkem kalifornského klimatu ovlivňovaného chladným vzduchem z Pacifiku a horkým suchým vzduchem, který proudí z pobřežních hor.

Budoucnost

Obojí, potěšení v experimentování a místní klima, však vedlo k paradoxu. Příliš toho nejlepšího se může obrátit ve slabinu. Příliš mnoho alkoholu, příliš mnoho extraktů, příliš mnoho koření. Kalifornští vinaři si mysleli, že „finesa“ je jejich nové motto. Hrozny se už nesklízejí přezrálé, obsah alkoholu se snížil, vinné odrůdy byly zásadně mixovány, dubové sudy byly používány s větší opatrností. Dnes, jsou kalifornští vinaři na správné cestě, aby se svými schopnostmi, zkušeností a rozumem nalezli svůj vlastní styl.

Výběr vín - Kalifornie

 
vstup pro partnery:
login
heslo

copyright © United brands 2005 - all rights reserved
email: info@unitedbrands.cz phone: +420 724 201 010