United Brands - fine wines and spirits
hledání:

Novinky

2012-10-05 08:45:00

RODNÉ LISTY KE STAŽENÍ - LIHOVINY NAD 20%

Předpis č.128/2014 Sb. nařízení vlády o zrušení nařízení vlády č.317/2012 Sb. celá novinka

2017-03-01 09:01:00

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. celá novinka

2015-11-20 12:33:00

Prodejní den United Brands

Prodejní den United Brands v barvách podzimu.... celá novinka

2015-07-28 09:50:00

EPICURE - EPIKUROS 2015

úspěch vín z nabídky United Brands Slovakia celá novinka

« novější | starší »
Zpět na mapu světa
 
Zpět na mapu světa

Oblasti
Alsace

Noblesní bílá prémiová vína, elegantní Riesling, a bílý Bergundian, Tokay – Pinot Gris ...


Bordeaux

Bordeaux je nejslavnější, známá oblast pěstování a výroby vína ve ...


Francouzské sekty

Šumivé víno jako jediné nepotřebuje k otevření výv ...


Cotes du Rhone

Odrůdy z této oblasti se vyznačují aromatičností, mocností, komplexitou. Na severu této o ...


Vin de Pays

Vin de Pays – „francouzská národní vína“, kvalitativně lepší vína než Vin de Table ...


Svět vína: Francie

Mapa

Informace o Francii


Popis země
Francie je bezpochyby považována za kolébku světa vína – bylo to zde, kde pěstitelé vína s průkopnickou tradicí pracovali na optimalizaci kvality a vyprodukovali prémiová vína: Bordeaux, Burgundy a Šampaňské se staly mýtem. Ale také malé kultivační oblasti jako oblast Lóry nebo údolí Rhónu jsou pověstné výbornými víny.

Pěstování vína
Různotvárnost je silnou stránkou francouzských vín – klima, množství a rozmanitost oblastí, druhů a typů vinné révy, spolu s různorodou půdou vytvářejí unikátní spektrum vín. Častokrát se mnozí pokoušeli tato vína napodobit, ovšem zřídka toho dosáhli. Ve srovnání s víny z Nového Světa, francouzská vína jsou elegantnější, komplexnější a více vhodná pro archivaci.

Budoucnost
Francie byla a je zemí, udávající směr v pěstování vína na celém světě. Všechny významné mezinárodní odrůdy pocházejí z Francie. Prémiová vína jsou velmi ceněna odborníky. Byl zaznamenán nový trend týkající se nejmladších francouzských výrobců: Mnoho nových vín nižšího cenového segmentu se vyznačuje skvělým kulatým buketem.

Klasifikace francouzských vín
Premier Cru, Grand Cru – úřední ohodnocení nejlepších vinic v určitých oblastech Francie AOC (Appellation d ’Origine Contrôlée) – toto označení nesou všechna francouzská vína nejvyšší kvality. Po celé Francii 400 „INAO“ samostatných úřadů přísně kontroluje původ, odrůdy, množství produkce, pěstitelské metody, techniky zpracování a kvalitu produktů. Vína AOC tvoří asi jednu třetinu produkce francouzského vinařství.

VDQS (Vin De ’limité de Qualité Supérieure) – přísně kontrolovaná vína, ale s vyššími limity produkce než AOC. Kvalitou se těmto vínům velmi blíží a řada vín je postupně do této kategorie zařazována.

Vin de Pays – „francouzská národní vína“, kvalitativně lepší vína než Vin de Table, již s vyznačením původu a individuálním charakterem, lze označit jako „oblastní (regionální , případně vesnické) víno“. Většina vín se opět spotřebuje ve Francii, ale dnes se i úspěšně vyvážejí, převážně do evropských zemí. Některá jsou již velmi kvalitní.

Vin de Table – stolní vína bez označení odrůdy a původu, jsou určena pro každodenní spotřebu, téměř všechna se spotřebují ve Francii.

Výběr vín - Francie

 
vstup pro partnery:
login
heslo

copyright © United brands 2005 - all rights reserved
email: info@unitedbrands.cz phone: +420 724 201 010