United Brands - fine wines and spirits
hledání:

Novinky

2012-10-05 08:45:00

RODNÉ LISTY KE STAŽENÍ - LIHOVINY NAD 20%

Předpis č.128/2014 Sb. nařízení vlády o zrušení nařízení vlády č.317/2012 Sb. celá novinka

2017-03-01 09:01:00

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. celá novinka

2015-11-20 12:33:00

Prodejní den United Brands

Prodejní den United Brands v barvách podzimu.... celá novinka

2015-07-28 09:50:00

EPICURE - EPIKUROS 2015

úspěch vín z nabídky United Brands Slovakia celá novinka

« novější | starší »
Zpět na mapu světa
 
Zpět na mapu světa

Oblasti
Sangria

Španělský národní nápoj ze směsi většinou červeného vína a ovocné šťávy, jeho ...


Svět vína: Španělsko

Mapa

Informace o Španělsku


Země
Světově známý, Iberijský poloostrov patří mezi největší vinařské regiony. Jak jehovýnosnost, tak Španělská produkce ho řadí na 3 místo na světě v produkci vína. Ve světě jsou nejvíce proslavená vína z oblasti Rioja a slavné španělské sherry.

Vinařství
Rozdělíme-li tuto oblast podle typu produkovaného vína, pak má 3 oblasti: Severní moderní oblast produkuje nejlepší bílá vína a jednoduchá červená vína, střední region, teplá, středně suchá oblast produkuje skvělá a velmi alkoholická vína, slunný jih je famózní pro likérová vína jako je sherry.

Budoucnost
Proces modernizace Španělského vinařství pokračuje velice rychle a stále není u konce. Ale teprve dnes, vyšší odbornost vinařů produkuje pozoruhodná vína. S exportním číslem roční produkce okolo 6 miliónů hektolitrů vína za rok a se vzrůstající kvalitou vína, je Španělsko na dobré cestě zlepšit si pozici v povědomí na celém světě.

Klasifikace španělských vín
DOCa (Denominazión de Origien Calificada) v oblasti Rioja existuje vyšší klasifikace než DO, která náleží přibližně třiceti nejlepším územím s přísně kontrolovanými podmínkami produkce. Každá láhev z tohoto území je na zadní etiketě očíslována.

DO (Denominazión de Origien) vína s označením kontroly původu což je obdobná klasifikace k francouzskému AOC nebo italskému DOC. DO regionů je ve Španělsku více jak padesát a každý má na etiketě vyznačenou svoji vlastní značkou.

Vino de la Tierra vína srovnatelná s francouzským Vin de Pays nebo italským IGT , jsou regionálního nebo krajového charakteru.

Vino de Mesa vína stolní bez označení původu nebo odrůdy.

Další označení používaná na Španělských etiketách
Joven – vína prodávaná v následujícím roce po sklizni, někdy částečně zrají v sudech, jsou lehká, ovocná, určená pro okamžitou spotřebu.

Crianza – vína zrající minimálně 6 měsíců v dubových sudech a dalších 18 měsíců v láhvi, na trh se tato vína dostávají po 2 letech od sklizně (vína Crianza z oblasti Rioja a Ribera del Duero zrají v sudech minimálně 12 měsíců a u řady výrobců ještě déle). Označení Sin Crianza nesou vína, která nezrají sudech.

Reserva – tato vína zrají minimálně 3 roky, přičemž nejméně 12 měsíců musí zrát v dubových sudech a alespoň jeden rok v láhvi. Také platí, že řada výrobců nechává svá vína zrát mnohem déle. Reserva se vyrábí pouze v dobrých letech z nejlepších vín.

Grand Reserva – tato vína zrají nejméně 5 let ve sklepích výrobce, z toho 24 měsíců v dubových sudech a další 3 roky v láhvi. V praxi se tato doba opět často prodlužuje. Pro výrobu Grand Reserva se používají pouze vína z nejlepších ročníků, nejkvalitnějších hroznů a deklarovaných vinic.

Brut - velmi suché až suché
Seco – suché
Demiseco – polosuché
Abocado – polosladké
Dulce - sladké
Tinto – červené
Blanco – bílé
Rosato – růžové

Výběr vín - Španělsko

 
vstup pro partnery:
login
heslo

copyright © United brands 2005 - all rights reserved
email: info@unitedbrands.cz phone: +420 724 201 010