United Brands - fine wines and spirits
hledání:

Novinky

2012-10-05 08:45:00

RODNÉ LISTY KE STAŽENÍ - LIHOVINY NAD 20%

Předpis č.128/2014 Sb. nařízení vlády o zrušení nařízení vlády č.317/2012 Sb. celá novinka

2017-03-01 09:01:00

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. celá novinka

2015-11-20 12:33:00

Prodejní den United Brands

Prodejní den United Brands v barvách podzimu.... celá novinka

2015-07-28 09:50:00

EPICURE - EPIKUROS 2015

úspěch vín z nabídky United Brands Slovakia celá novinka

« novější | starší »
Zpět na mapu světa
 
Zpět na mapu světa

Oblasti

Pro tuto zemi nejsou k dispozici žádné oblasti.

Svět vína: Řecko

Mapa

Informace o Řecku


Popis země
V antickém Řecku, bylo víno oslavováno jako dar boha Dionýsa. Toto je často zmiňováno v klasické literatuře a výtvarném umění. V době nadvlády Turků řecké vinařství přešlo do úplného útlumu. Teprve začátkem 20. století se vinařství Řecka stalo opět ekonomickým faktorem.

Pěstování vína
Půda v Řecku je většinou chudá, s obsahem vápence, žuly a vulkanické horniny, zásobovaná malým množstvím deště a v tomto suchém horkém klimatu roste velké množství vín. Prémiová vína jsou především vyráběna z odrůd Chardonnay, Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon a Syrah. Rovněž se zde pěstují domácí odrůdy, které se jinde nevyskytují: Bílá Robola, z které se vyrábějí skvělá bílá vína s vůní citronů nebo červené Limnio, které dává vínům plnost a kořeněnost. Deset procent z tamní pěstební plochy, čítající 150 000 hektarů, je vyčleněno pro pěstování odrůdy Retsina, populárního bílého vína, kam se přidává borovicová pryskyřice v průběhu procesu fermentace.

Budoucnost
Řěčtí vinaři produkují především horkokrevná, plná, suchá vína. Pěstební plochy se přesouvají do výše položených, chladnějších oblastí. Používají se moderní způsoby pěstování vín, se zaměřením hlavně na červené a díky tomu se produkují vynikající kvalitní vína. Vinařský institut v Athénách je velmi aktivní výzkumná instituce, podporující vzestup vinařské ekonomiky s velkým důrazem na kvaliru.

Vinařské oblasti
Mezi hlavní vinařské oblasti patří: Amineteon, Goumenissa, Naoussa, Notes de Meliton, Zitsa, Rapsani, Ankialos, Robola von Kefallinia, Patras, Nemea, Mantina, Kanta, Lemnos, Samos. Paroso, Santorini, Rhodos, Sitia, Peza, Daphnes a Archanes.

Výběr vín - Řecko

 
vstup pro partnery:
login
heslo

copyright © United brands 2005 - all rights reserved
email: info@unitedbrands.cz phone: +420 724 201 010